Lidl

Re: Lidl

Postautor: witek12 » 10 kwie 2012, 0:21

To kwoty podobne widzę, niecałe 100zł w tą czy w tą to nie robi różnicy i tak na 3/4 etatu też robię tak jak ty, a mieszkam w duzym mieście ponad 400k mieszkańców. 3 umowa to ma być 1675zł brutto na 3/4 etatu, ale mam nadzieję że nie doczekam tego :)
witek12

Postautor: kwazimodo » 10 kwie 2012, 0:23

U mnie trzecia umowa ma być 1770 +/- . Nie rozumiem dlaczego masz mniej skoro mieszkasz w dużym mieście.
kwazimodo

Postautor: witek12 » 10 kwie 2012, 0:26

Widocznie tam gdzie jest dużo chętnych rąk do roboty oferują mniej :(
witek12

Postautor: kwazimodo » 10 kwie 2012, 0:28

Nie mam pojęcia od czego to zależy. Moi znajomi z dużych miast zarabiają wiecej odemnie. Ok 150 brutto więcej.
kwazimodo

Postautor: witek12 » 10 kwie 2012, 0:31

może mają więcej bo dłużej pracują. Lidl co jakiś czas daje podwyżki starym pracownikom i to dla tego mają więcej.
witek12

Postautor: Madlen » 10 kwie 2012, 0:40

- pieczywo z poprzedniego dnia w sprzedazy
- przebierane warzywa
- mobbing
-podteksty sexualne do pracownic przez KRS
-zakaz spotykania sie pracownikow po pracy
-ingerencja w zycie prywatne przez KRS i I zastepce kierownika
-oszukiwanie pracownikow przy rozliczaniu za nadgodziny
-wynoszenie przez Kierownika Sklepu i I zastepcy kierownika sklepu towaru
- brak szkolen dla nowych pracownikow
-dopisywanie sobie godzin pracy przez kierownika sklepu w RCP
- uzywanie wulgarnych słow do pracownikow przez KRS KS i ZKS
-brak tolerancji
-MOBBING MOBBIN I JESZCZE RAZ MOBBING
Madlen

Postautor: kwazimodo » 10 kwie 2012, 11:22

no LIDL Lidlowi nie równy. U mnie jest całkowicie inaczej niż u osoby wyżej.
kwazimodo

Postautor: Geeeee » 10 kwie 2012, 14:25

Chciałam was zapytać o godziny pracy.

Czy w normalnie(długo) funkcjonującym sklepie faktycznie obowiązują grafiki? Czy grafik wisi - a ty pracowniku-przymusowy pracoholiku i tak musisz siedzieć 2-4 godziny dłużej, przychodzić na cały dzień w dni wolne, lub wciskają ci w dniu wolnym szkolenie w sam środek dnia - bo po co ci jakieś życie osobiste, rodzinne?

Póki byłam w innym sklepie na szkoleniu - wszystko było ok. Wychodziłam o czasie, czasem pół godzinki później - ale wszystko odnotowane, rozliczone dniami/godzinami wolnymi.

Po otwarciu nowego sklepu - jeden wielki burdel. W marcu ani razu nie wyszłam z pracy o czasie czy też z maleńkim poślizgiem. Mają za mało pracowników. Ale to nie moja wina.
Nie wiem czy to chwilowe?
Czy tak już zostanie?

Bo jak mam pracować na 1,5-2 etaty to dzięki wielkie ale szukam czegoś normalnego.

Czy pracownicy Lidla są tylko pracownikami? Nie mają prawa do własnego prywatnego życia? Nie mogę się z nikim umówić - bo wiecznie siedzę po godzinach. W dniu wolnym podskakuję na dźwięk telefonu, bo może znowu ktoś nie przyszedł i szukają jelenia?

Na dobrą sprawę nie wiem czy nie jestem oszukiwana na nadgodzinach - bo niestety nie zapisywałam sobie dokładnie ile godzin/dni dodatkowo pracowałam.

Przed zatrudnieniem KRS pytał czy jestem dyspozycyjna i czy nie będę miała problemów z przyjazdem do pracy na 4 rano albo powrotem do domu po 22. Ale po 22 to nie północ! A tak też wychodzę ze sklepu.

Wiem że część pracowników to obiboki. Ale ja naprawdę się staram. Nie jestem jakimś śmierdzącym leniem - a za takich muszę pracować dłużej.

Czy wysokość zarobków zależy od miasta? Mieszkam w dużym mieście. Tu pracownik na okresie próbnym ma 2050zł brutto. Po okresie próbnym 2150zł brutto, po roku 2350zł brutto. (ostatnio niby była podwyżka 100zł - nie uwzględniłam jej w tych kwotach)
Za chorobę obcinają 300zł. (premia za obecność)
Wysokość zarobków razem z tą 300zł premią (czyli bez premii wychodzi 1720zł brutto przez pierwsze 3m-ce, później 1820zł brutto i dalej 2020zł brutto po roku) + dodatki w sumie 30zł za pranie odzieży(koszulki firmowe) i używanie własnych ciuchów(spodnie, buty).

Z pewnością nie jest to praca dla leserów. Łatwo ani lekko nie jest. Niestety Lidl daje mimo wszystko najlepsze warunki płacowe.
Geeeee

Postautor: witek12 » 10 kwie 2012, 16:29

Witam cię Geeeeee i odpowiadam na pytania :)

Widzę że jesteś osobą funkcyjną albo z dużym stażem, że pracujesz na etacie.

U mnie niestety tak samo jest, robimy non-stop nadgodziny, ciągle jest nas za mało bo pracujemy na zmianie po 4 max 5 osób, więc gonitwa na sklepie jak cholera.

Grafiki są wywieszane z tygodnia na tydzień a i tak w trakcie trwającego już tygodnia grafik jest 5 razy zmieniany i nie wiesz czy będziesz pracował(ła) 3 dni czy 6 w danym tygodniu.
Mój osobisty rekord to praca od 5 00 rana do 17 30 popołudnia, ale tak na co dzień po 9 godzin to norma.

Niestety obiboków nie da się uniknąć w żadnym zakładzie, ale w Lidlu to zawsze jest za wolno i za mało zrobione :/

pozdro
witek12

Postautor: kwazimodo » 10 kwie 2012, 18:33

u mnie jest całkowicie inaczej. Często się zdarza że mam niedogodziny . Mój sklep jest otwarty od pazdziernika. Wczesniej szkoliłem się na dwóch innych Lidlach w których równiez nie było czegoś takiego że robilem po 10 godzin czy cos. Ja pracuje na 3/4 etatu z wyboru, ponieważ studiuje i nie chciałem brać na siebie więcej obowiązków. Czasami jak jest wiecej pracy to kierownik prosi żeby robić np po 8 godzin ale w nastepnym tygodniu daje za to dzień wolny i jestem zadowolony.

Pensja jest zależna od miejsca zamieszkania.
kwazimodo

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólne