Podwyżki w Tesco

Re: Podwyżki w Tesco

Postautor: kasjerka » 19 kwie 2012, 21:43

Dawno tu nie wchodziłam ale widzę że tematy się rozwijają, mówicie że podwyżek i tak nie będzie że związki nic nie robią ... , a pracownicy co robią ?? każdy tylko do związków wy róbcie my się nie będziemy wychylali bo nas zwolnią, ile można zrobić bez poparcia załogi ? kto pójdzie na pikietę , ulotkowanie ilu z was poprze osoby chcące coś zmienić i pomóc innym ? trzeba zebrać się razem i walczyć inaczej nas rozdepczą jak robaki w tym jak słusznie stwierdzono obozie pracy.

Tesco chwali się już zyskami za zeszły rok, i podwyżki będą dla ZARZĄDU, my pracownicy podstawowi musimy poprzeć związki w walce o podwyżki, pokazać że mogą liczyć na naszą pomoc, i solidarnie domagać się tego na co ciężko pracujemy .
kasjerka

Postautor: HUMA » 20 kwie 2012, 23:40

Zgadzam się z moją poprzedniczką! Nie można oczekiwać zmian dopóki większość z nas nie zaangażuje się bezpośrednio w realizację wspólnych oczekiwań. Drażni mnie osobiście takie biadolenie po kątach i oczekiwanie,że ktoś za was coś załatwi . Związkowcy nie mówią,że walczą o podwyżki czy cokolwiek innego tylko dla osób zrzeszonych w związkach - Oni walczą dla WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW podstawowych bo ci u żłobu to sami już o siebie nieźle zadbali ! Wyśmiewanie działalności związkowej lub degradacja ich dotychczasowych osiągnięć świadczy tylko o tchórzostwie i wygodnictwie życiowym osób które tak mówią lub robią - związkowcy mają odwagę ryzykować i powalczyć o swoją godność oraz swoje prawa .
Dlaczego w tak wielu sklepach tej sieci łamane jest prawo pracy .... niestety ale na to pozwalają pracodawcy pracownicy bez względu na to czy są związkowcami czy też nie!!! Z własnych obserwacji wiem,że w sklepach gdzie są związki zawodowe łamanie prawa pracy występuje znacznie rzadziej a to chyba o czymś świadczy dlatego zanim ktokolwiek zechce zarzucić coś związkom zawodowym niech zastanowi się co sam tak naprawdę robi aby było choć trochę lepiej w tej firmie .
Pozdrawiam związkowców - ludzi z charakterem
HUMA

Postautor: fotonauk » 21 kwie 2012, 11:04

MiSkoF86 pisze:
a no 8 h - a zarobek trudno określić ;]] bo to zależy od umowy jaka kto ma eh i od stanowiska jakie posiada ;]]

ile zarabia magazynier ?
ile zarabia pracownik działu nabiał ?
ile zarabia kasjer ?
ile zarabia nadzór kas ?

piszesz, że zależy od umowy jaką sie ma, czyli pracuje sie na tym samym dziale, robi sie to samo co koleżanka a ona zarabia 500 zł więcej od Ciebie tylko dlatego, ze pracuje o miesiąc dłużej ?
fotonauk

Postautor: HUMA » 23 maja 2012, 1:11

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie,że namnożyło nam się różnych tematów z zapoznaniem się których muszę przeskakiwać z jednego na drugi - a może byśmy tak połączyli to wszystko w jedną całość ? Byłoby to wygodniejsze i nic nie umykałoby naszej uwadze.
Trzymam kciuki za uczestników rozpoczynających się akcji protestacyjnych JESTEM Z WAMI DUCHEM !!!
HUMA

Postautor: MiSkoF86 » 12 cze 2012, 9:39

fotonauk pisze:
MiSkoF86 pisze:
a no 8 h - a zarobek trudno określić ;]] bo to zależy od umowy jaka kto ma eh i od stanowiska jakie posiada ;]]

ile zarabia magazynier ?
ile zarabia pracownik działu nabiał ?
ile zarabia kasjer ?
ile zarabia nadzór kas ?

piszesz, że zależy od umowy jaką sie ma, czyli pracuje sie na tym samym dziale, robi sie to samo co koleżanka a ona zarabia 500 zł więcej od Ciebie tylko dlatego, ze pracuje o miesiąc dłużej ?

nie no bez przesady :D tak świetnie to to nie ma :D :lol: w przypadku mojego miejsca pracy a jest n m Tesco Extra.. to Extra z dnia na dzień traci wartość z powodu braku dostępności podstawowych produktów i świecenia pustkami niekiedy tygodniami półek :lol: , jest tak że każdy dział ma inne wynagrodzenie, Ostatnio dowiedziałem się że niby mój kierownik. dostaje 2,7 tys. na ręke a ja 3/4 niecałe 1.2 tys. gdyby nie serwis jaki się podjąłem i dodatek za to że jestem a nocnej zmianie to by była katastrofa na maxa :D. Co różni mnie pracownika zmiany nocnej od kierownika ? śmieszne..
MiSkoF86

Poprzednia

Wróć do Tesco