Podwyżki w Tesco

Podwyżki w Tesco

Postautor: Krzysiek » 23 mar 2012, 14:22

Czytałem, że w Tesco związki zawodowe wystąpiły o podwyżki. Jak oceniacie szanse?
Awatar użytkownika
Krzysiek

Re: Podwyżki w Tesco

Postautor: Tatiana » 23 mar 2012, 14:57

Witam. Myślę, że szanse są duże ponieważ jak wiadomo większa grupa może zdziałać więcej niż pojedyńcze osoby. Związki zawodwe to silna grupa ludz! Więc do dzieła ludzie!!!
Awatar użytkownika
Tatiana

Postautor: kasjerka » 23 mar 2012, 18:40

Wystąpiły wszystkie związki, teraz pracodawca ma o czym myśleć w kupie siła podwyżki muszą dać, i więcej ludzi zatrudnić !!!
kasjerka

Postautor: Krzysiek » 23 mar 2012, 20:46

Nieraz mi skóra cierpnie, jak stoję w kolejkach do kasy. Mogliby zwiększyć ilość kasjerek.
Awatar użytkownika
Krzysiek

Postautor: kasjerka » 25 mar 2012, 10:45

Kasjerek mało i tylko multiskiling bez przerwy wołają, a półki świecą pustkami bo kto ma towarować, wszystkich nas coś chce trafić jak na to patrzymy !!!
kasjerka

Postautor: Tatiana » 25 mar 2012, 12:48

No tak, oni by chcieli żeby jeden pracownik wykonywał tyle prac na raz ile się da! Półki mają być zatowarowane, porządek, kasy obsadzone, towar zamówiony itd... Jesteś odrywany od swojej "roboty" żeby wesprzeć kasy bo nie ma tyle kasjerek ile powinno być, bo po co, skoro są pracownicy na działach i oni zostawią swoje obowiązki i wesprzą kasy, a swoją "robotę" może zrobią po godzinach. Tak właśnie pracodowca by chciał.
Awatar użytkownika
Tatiana

Postautor: Paleciak » 25 mar 2012, 13:25

Pociulało to Tesco!!! Nastawiali kas samoobsługowych, które się wciąż psują. Dodatkowo ludzie wolą kasować się w normalnych kasach, gdzie obsługuje kasjerka. Niestety, to coraz rzadsze w tej sieci. Jak tak dalej będzie, to stracą klientów.
"Nie ma przypadków!"
Awatar użytkownika
Paleciak

Postautor: kasjerka » 26 mar 2012, 18:04

Już część stracili, ja tam bojkotuję kasy samoobsługowe jak je tylko w Tychach postawili to od razu kasjerki pozwalniali, wolę stać w kolejce a ludzie niech maja pracę.
kasjerka

Postautor: HUMA » 26 mar 2012, 18:26

Podwyżki ...całym sercem jestem ZA !!! Mam nadzieję,że połączenie sił wszystkich związków działających w Tesco i ich twarde stanowisko w tej sprawie przyniesie oczekiwane przez pracowników rezultaty.

Chciałam też podzielić się z Wami takim moim spostrzeżeniem : od jakichś 3 lat doświadczeni pracownicy z wieloletnim stażem stali się tak jakby niewygodni firmie. Robi się wiele aby wykazać im ich brak wiedzy, niechęć do nauki i rozwoju itp itd W naszym sklepie na porannym spotkaniu DITLO menager wręcz oficjalnie oznajmił wszystkim zgromadzonym,że nie ma tu miejsca dla ludzi bez ambicji i ochoty do nauki.No i abyśmy czasem nie planowali ,że będziemy tu pracować do emerytury !!! Tylko ja się pytam po co się wysilać jak ta firma preferuje niewiedzę i niezaradność życiową bo mają przynajmniej pewność ,że takie osoby łatwiej "zajeździć" a jak już nie mają sił to się ich pozbyć.Oddelegowywanie na równoległe stanowiska na innych działach też ma taki podtekst .A te rozmowy oceniające pracowników to najczęściej niezła farsa bo dość często przełożeni często sami dokładnie nie znają procedur i rutyn i dosłownie sami się ośmieszają.Odważniejsi pracownicy powiedzą im to wprost a ci co wolą mieć święty spokój dyplomatycznie milczą.

I mam też pytanie czy ktokolwiek z Was zetknął się z danymi podawanymi przez firmę Tesco odnośnie ilości osób z którymi zostały rozwiązane umowy o pracę i oczywiście w jakim wymiarze czasu pracy były one zatrudnione Oczywiście chodzi mi np.o dane za jakiś konkretny rok 2010 lub 201?. Ja osobiście nigdy się z tym nie zetknęłam, ale za to często podaje się ile nowych osób zatrudniono przemilczając przy tym,że te osoby zazwyczaj nie są zatrudniane na cały etat lub na 3/4 . No bo ładniej to brzmi : TYLKO DWIE OSOBY odeszły z pracy np. za porozumieniem ale Tesco to firma prospołeczna i ZATRUDNIŁA CZTERECH NOWYCH pracowników . Po co mówić,że nie na całe etaty! Po co mówić,że w razie pozbycia się tych 4 osób zostaną one bez środków do życia bo nawet nie dostaną zasiłku dla bezrobotnych?! I niech mi jeszcze ktoś wyjaśni jak prywatnej firmie bardziej opłaca się zatrudniać osoby z firm zewnętrznych np. podczas słynnych refitów? Pracownicy wykonaliby tę pracę i szybciej i dokładniej ale nie- dla pracowników nie ma nadgodzin ani dopracowań -oni będą mogli a nawet musieli popoprawiać to co tamci byle jak zrobili i odeszli w siną dal bo skoro mało zamówień na te firmy to ich pracownicy nieprędko wracają w takie miejsce i nie muszą świecić oczami za swoją "pracę".
HUMA

sprawy Tesco

Postautor: HUMA » 26 mar 2012, 18:56

Jako Polka i pracownik sieci Tesco która tak się szczyci swoimi działaniami na rzecz lokalnych społeczności i kraju w którym działa chciałabym wiedzieć kto produkuje te psujące się wiecznie kupy złomu zwane górnolotnie kasami samoobsługowymi? Kto produkuje podzespoły do tego gradobicia ?Kto serwisuje ten sprzęt?
Dlaczego w tej sieci klient często pozbawiany jest prawa wyboru na jakiej kasie ma być obsłużony? Drodzy przełożeni jak Wy wyglądacie w świetle Waszych haseł typu "Tesco-Dla Ciebie, Dla Rodziny"kiedy to starsi uciekają od kas samoobsługowych gdy tylko są do nich "zaganiani"niczym (przepraszam wszystkich klientów za to określenie) bydło przez liderów kas lub też rodzinnie dokonywane zakupy są niemile widziane bo psuja słynną długość kolejek ? Dlaczego firmie która niby dba o swoje oszczędności , o klienta no i o ....pracownika :D bardziej opłaca się ponosić ciągłe koszty napraw takiego wadliwego sprzętu,zniechęcać klientów do dokonywania zakupów i pozbawiać ludzi pracy i dochodów z tym związanych - ludzi którzy również są klientami tej sieci. Normalny człowiek nie podcina sobie gałęzi na której akurat wygodnie siedzi ale nasze tescowe szefostwo chyba o tym zapomniało i wdraża w życie co i rusz to nowe głupsze projekty zniechęcając tym samym klientów do dokonywania zakupów a pracowników do dbałości o firmę.
HUMA

Następna

Wróć do Tesco