TESCO - Praca, Rekrutacja

TESCO - Praca, Rekrutacja

Postautor: ROSSA » 03 lip 2012, 22:24

W moim mieście powstaje nowy market tej że sieci na stronie rekrutacyjnej Tesco znalazłam wiele ofert z których na cztery postanowiłam odpowiedzieć w formie złożenia w biurze kadr czterech egzemplarzy CV i listów motywacyjnych z odpowiednim numerem referencyjnym i nazwą stanowiska o , które się ubiegam

I tu mam pierwsze pytanie bo nie wiem czy dobrze zrobiłam dając to CV oraz LM w czterech egzemplarzach na każde stanowisko oddzielnie czy po prostu powinnam był dać jedno?

Następna sprawa na drzwiach biura kadr była wywieszona kartka „ Dzień otwarty Tesco w godzinach 9 - 17 „ Pani w biurze oględnie w skrócie wyjaśniła ,że jest to spotkanie rekrutacyjne i to wszystko .

No i tu mam kolejne pytanie ,bo skoro jest to spotkanie rekrutacyjne czy coś w tym stylu to dla czego sama się musiałam o to pytać a nie po informowano mnie o tym kiedy zostawiałem swoją aplikację ?

Bardzo byłabym wdzięczna gdyby znalazł się jakiś znawca tematu i sieci Tesco i mógł coś na temat takiego Dnia otwartego Tesco jak to się odbywa i czego można się spodziewać.

Pozdrawiam wszystkich
ROSSA

Re: TESCO - Praca, Rekrutacja

Postautor: MiSkoF86 » 16 sie 2012, 9:30

AD1 - wystarczyła by jedna CV z zaznaczeniem iż aplikacja tyczy się takich i takich działów. Przynajmniej w moim mieście ( rok temu) tak było i o to się pytali :]]

AD2 - owszem tak jest jak mówiła., lecz powinna zaznaczyć że jest to spotkanie z wybranymi grupami osób, jakie cv spodobały się kierownikom danego działu. Na jakiej podstawie są analizowane te zgłoszenia nie mam bladego pojęcia. Ja np aplikowałem na stanowisko magazyniera bo posiadałem 2-letnie doświadczenie w tym zakresie, kręcę się w temacie logistyki i wcześniej pracowałem w takich sieciach jako serwisant. Wyszło że zaproponowano mi pracę jako Pracownik zmiany nocnej i tak od blisko roku sie turlam po nockach ^^, nadrabiając wraz z załogą to co dniówka i popołudniówka nie potrafiła zrobić (^^,). Co cię czeka na takiej rekrutacji ? Rozmowa z ogarniętym bądz mniej ogarniętym kierownikiem jaki poświęci ci 5 min. swojego czasu zadając i skupiając się na twoim doświadczeniu, prosząc Cie o streszczenie i opis tego co robiłaś w poprzednich zakładach :]]. Po takiej rozmowie jest postawione pytanie czy jesteś zainteresowana takim stanowiskiem, jak tak to zaczyna się cała zabawa ^^, papierologia i spotkanie z kadrową jaka informuję cię kiedy masz się stawić na pierwszym płatnym szkoleniu, jakie zajmuje praktycznie cały dzień od popołudnia do pożnę j nocy ^^ ( była możliwość rozbicia tego na dwa dni ale po co ) na takim szkoleniu czytacie w grupie pirzepisy, jest wam przedstawiana filozofia firmy i instruktarz stanowiskowy tak mniej więcej :roll:. Po tym dniu jesteście informowani że tego i tego dnia prosza was o stawienie się przy hali tesco w celu rozpoczęcia zatowarowania i dalszego instruktarzu pracy :] All oczywiście płatne itd ...

AD 3 - jak wspominałem wcześniej na początku jest ogromny chaos z jakiego są wyłaniane dwie tury rekrutacji z jakiej ma sie uformować grupa pracowników rozkręcająca ten interes :]]. Panie pracujące w personalnym niekiedy mają za wiele na głowie i myśla o 100 sprawach na raz i takie info niekiedy im ucieka ,dlatego warto samemu sie dopytać co i jak we własnym zakresie ^^
MiSkoF86

Wróć do Tesco