JAK POWSTAŁ I JAK DZIAŁA SIERPIEŃ80 W OBI

JAK POWSTAŁ I JAK DZIAŁA SIERPIEŃ80 W OBI

Postautor: tadek » 22 kwie 2012, 20:37

Opiszę jaką genezę ma związek zawodowy w OBI powołany w Krakowie w markecie 019 w maju 2010 roku.
Kwiecień 2010 r.Grupa pracowników upomniała się pisemnie o podwyżkę i wręczyła owo pismo ówczesnemu dyrektorowi Antoniemu W.oraz dyr. regionalnemu Mirosław H.oraz zamierzała wręczyć tą prośbę członkowi zarządu W.Niermann-owi podczas jego wizytacji. Dyrektorzy przyjęli pismo i uprosili pracowników by nie wręczać go członkowi zarządu oraz obiecali rozpatrzyć prośbę.
Następnie Dyrektorzy kolokwialnie rzecz ujmując OLALI prośbę pracowników....nie licząc grilla sic! ;) na którym dyr. Antoni W. wykazał się wybitną arogancją oświadczając pracownikom że są kosztami dla firmy! Po pewnym czasie pracownicy dowiedzieli się że dyrektor regionalny Mirosław H. wyraził sugestię że za śmiałość upomnienia się o podwyżkę należy pracowników po sezonie pozwalniać!!! Pracownicy nie czekając na tę Łaskawość pana Hucznie oświeconego ;) powołali komitet założycielski WOLNEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO SIERPIEŃ80!! Można stwierdzić iż panowie dyrektorowie W. i H. mocno przyczynili się do powstania tej jakże przydatnej i miłej zarządowi OBI organizacji :D

cdn
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2012, 6:40 przez tadek, łącznie zmieniany 1 raz
tadek

Re: JAK POWSTAŁ I JAK DZIAŁA SIERPIEŃ80 W OBI

Postautor: Tatiana83 » 22 kwie 2012, 21:20

Jak można wstąpić do Związku z marketu w którym związek nie jest założony, jak w takim przypadku wygląda działalność takiego związkowca, jak przedstawia się sytuacja z comiesięcznymi składkami itp.
Tatiana83

Postautor: jagoda » 22 kwie 2012, 21:32

U nas w markecie kilka osób zapisało się do związku i sami płacą comiesięczne składki na podane konto. Dyrekcja nie wie, kto należy a my mamy zawsze wieści z pierwszej ręki i przekazujemy reszcie załogi. Większość się boi wstąpić do związku, więc nie ma nas na tyle dużo, żeby ujawnić się i działać na markecie ale dobre i tyle:). Przynajmniej załoga uświadomiona:)
jagoda

Postautor: Pikus » 23 kwie 2012, 15:24

Tadek nie spodobał się Twój wpis jednej z wymienionych przez Ciebie osób..... :lol: :lol:
Pikus

Postautor: tadek » 23 kwie 2012, 20:13

Pikus pisze:Tadek nie spodobał się Twój wpis jednej z wymienionych przez Ciebie osób..... :lol: :lol:

Witam.
Słyszałem, słyszałem,regionalny Mirosław.H wstydzi się zapewne swojej indolencji w zarządzaniu, której skutki odczuwa OBI po dziś dzień i odczuwać jeszcze długo będzie :) Nam pracownikom OBI również nie podobało i nie podoba się wiele jego działań jak choćby kumoterstwo, ....i właśnie dlatego konieczne było i jest organizowanie się w związki póty puki zarządzać nami będą i tworzyć warunki pracy ludzie tego pokroju!
..............................................................................................................................................................................
JAK WSTĄPIĆ DO ZWIĄZKU?
Informuję, że w obu spółkach OBI działają struktury Wolnego Związku Zawodowego Sierpień80 wystarczy więc skontaktować się z nami sierpień80obi019@interia.pl wypełnić deklarację i jest się członkiem związku. Jeżeli w danym markecie zbierze się grupa kilku osób to powołują one lokalne przedstawicielstwo. Zapewniamy pomoc prawną i radę strategiczną ;) Działamy już aktywnie w 4 marketach a mamy członków w 4 kolejnych ...choć to ciągle mało jak na 41 sklepów i 4000 pracowników. Zarząd dyskredytuje nas że stanowimy 1% załogi mimo to musi z nami rozmawiać ....ale popatrzcie na zdjęcia z pikiet i nasze działania pomyślcie i zadajcie sobie te pytania
TAK NIEWIELU MOŻE TAK WIELE! WIĘC ILE BYŚMY MOGLI GDYBYŚMY SIĘ PRZYŁĄCZYLI I BYŁO BY NAS WIĘCEJ?

Pozdrawiam wszystkich .... w następnym odcinku opiszę pierwsze kroki związku w 2010 roku pierwsze porażki i sukcesy oraz jak to pan dyrektor Antoni straszył pracowników organami ....na szczęście nie swoimi :lol:
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2012, 20:14 przez tadek, łącznie zmieniany 1 raz
tadek

Postautor: Roman » 23 kwie 2012, 21:17

Tadek napisał....
Słyszałem, słyszałem,regionalny Mirosław.H wstydzi się zapewne swojej indolencji w zarządzaniu, której skutki odczuwa OBI po dziś dzień i odczuwać jeszcze długo będzie :) Nam pracownikom OBI również nie podobało i nie podoba się wiele jego działań jak choćby kumoterstwo, seksistowskie poglądy czy brak zrozumienia dla ciężko pracujących pracowników....

no tutaj Tadziu to się z Tobą zgodzę :D zwłaszcza to kumoterstwo....a przy okazji zagadka :?: jak nazywa się największa obecnie firma transportowa świadcząca (w sumie całkiem solidnie) na rzecz Obi usługę transportową dla klientów w regionie południowym :?: w którym z marketów firma zaczynała swoją przygodę z Obi :?: kto był prekursorem zacieśnienia współpracy z tą firmą :?: i na koniec najtrudniesza część zagadki. w ilu obecnie sklepach firma ta świadczy swoje usługi 8-) :?:
Roman

Postautor: Pikus » 24 kwie 2012, 0:38

Pozdrawiam wszystkich .... w następnym odcinku opiszę pierwsze kroki związku w 2010 roku pierwsze porażki i sukcesy oraz jak to pan dyrektor Antoni straszył pracowników organami ....na szczęście nie swoimi :lol:

Pamiętamy :lol: . To były "odpowiednie organy ścigania". Tadek a czułeś się ścigany przez jakikolwiek organ? :P
Pikus

Postautor: prezes2012 » 25 kwie 2012, 22:23

Witam wszystkich
Widziałem dziś pod marketem że do akcji protestacyjnych wrócił „Tadek” – dla osób nie znających – Wojciech N. były przewodniczący przez którego wiele osób już nie pracuje, Miałem okazję współpracować na dziale z „Tadkiem” i dziwię się że ta dwulicowa osoba o przerośniętych swych ambicjach ma czelność na to aby pokazywać się przed marketem w którym tak wiele namieszała. Żałuję że kiedyś dałem się wciągnąć w jego rozgrywki i straciłem twarz wśród wielu osób z którymi współpracowałem od lat. Doprowadził do tego że obie kierowniczki już nie pracują a cała załoga z fajnego zespołu stała się wroga dla siebie. Nie chciał go market, nie chciały związki – pracował gdzieś na czarno na budowie gdzie też pewnie go nie chcieli a teraz znów swoją zawiścią ( chorobliwą) próbuje namieszać w miejscu gdzie już nie pracuje i nie powinien się pokazywać. Już jedną stronę internetową z forum przez niego zamknęli i na kolejnej też zaczyna wypisywać swe chorobliwe bzdury. Niech idzie sprzedawać lekarstwa które proponował na markecie – ciekaw jestem czy mamusia o tym wiedziała………… „Tadek” zostaw market w spokoju i idź swoje chore ambicje gdzie indziej realizować. Swoją osobą nie pomożesz marketowi a tym bardziej związkowi.
prezes2012

Postautor: Nowy » 26 kwie 2012, 2:14

Prezesie2012 skąd u Ciebie pewność, że Wojtek to tadek?

A jeżeli mowa o dwulicowości, to powiedz mi, czy dostałeś zapomogę ze sporu zbiorowego, który rozpoczął Wojtek?
Nowy

Postautor: donatello » 26 kwie 2012, 21:53

Sie ma jak tam rozmowy w W-awie bo nic na ten temat, a na info wszyscy czekają. A co do tych zapomóg to też mam mieszane uczucia, bo u nas było na temat bardzo głośno, a do dziś nikt z potrzebujących kaski nie widział. :?: miało być na węgiel lub na podręczniki zima minęła szkoła niedługo się kończy a my imusieliśmy poradzić sobie sami. Pozdrawiam
donatello

Następna

Wróć do Obi