OBI Warszawa i Kraków - akcje protestacyjne

OBI Warszawa i Kraków - akcje protestacyjne

Postautor: admin » 24 kwie 2012, 19:52

Przytaczamy komunikat prasowy WZZ "Sierpień 80":
Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" protestował będzie jutro / środa, 25 kwietnia / pod marketami sieci OBI w Warszawie i Krakowie. W tym samym czasie w siedzibie zarządu OBI w stolicy odbywać się będą rozmowy w sprawie wszczętego przez ten związek sporu zbiorowego.

Protesty odbędą się pod dwoma największymi sklepami OBI - w Warszawie na Al. Krakowskiej 102 i w Krakowie na Al. Bora-Komorowskiego 31. Początek o godzinie 12:00.

- W Warszawie będziemy pod marketem, gdzie swoją siedzibę ma także centrala sieci OBI. W czasie, gdy będziemy tam rozdawać ulotki klientom i pracownikom, nasi koledzy w biurowcu prowadzić będą rozmowy w ramach wszczętego sporu zbiorowego - mówi Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80". - Właściwie, to zostaliśmy sprowokowani i zaproszeni przez władze spółki do kontynuacji rozpoczętych przed Wielkanocą akcji ulotkowych. Pracodawca zamiast merytorycznie podejść do tematu podniesienia pensji pracownikom, ucieka się do tanich gierek. Wobec tego, jesteśmy w stanie protestować pod każdym z marketów OBI w Polsce. Nie jest ich dużo, bo jedynie 41 - dodaje.

Związkowcy zarzucają szefostwu spółki, że to najpierw zwlekało z podjęciem rozmów płacowych, a teraz przedstawia niejasne stanowisko. Według działaczy, podczas ostatnich rozmów porozumienie było blisko. Jednak jak zaznaczają, gdy poprosili o przesłanie propozycji podwyższenia na piśmie, w otrzymanych dokumentach brak już było podstawowych informacji takich, jak kwoty wzrostu wynagrodzeń oraz informacje ile osób by one objęły.

- Nie będziemy uczestniczyć w gierkach i zabawach szefostwa OBI. Dla nas sprawa jest poważna i prosta: jeśli nie dojdzie do porozumienia, trzeba się będzie liczyć z zaostrzeniem form protestu. Tu strajk nie jest wykluczony! - ostrzega Patryk Kosela. Rzecznik "Sierpnia 80" podkreśla, że w sieci handlowej OBI podwyżek płac pracowniczych nie było od lat i wszczęty spór zbiorowy ma to zmienić.

Spór WZZ "Sierpień 80" z zarządem OBI trwa od 19 kwietnia br. Związkowcy domagają się 300-złotowych podwyżek dla wszystkich pracowników od 1 kwietnia, wprowadzenia dodatku za pracę w soboty i niedziele w wysokości 100 zł i zwiększenia odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Tworzony jest właśnie harmonogram dalszych protestów pod marketami OBI.

Również związki zawodowe działające w sieci Tesco żądają spotkania z pracodawcą w nieprzekraczalnym terminie 11 maja. - Z wielkim zdziwieniem odczytaliśmy odpowiedź na nasze marcowe pismo w sprawie rozmów płacowych. Zarząd odpisał nam, że są one możliwe dopiero w okolicach czerwca. Zasłania się tu tym, że wcześniej nie może ujawniać wyników i sytuacji finansowej firmy. Tylko, że przez długi czas rozmowy takie toczyły się na przełomie lutego i marca i nie było takich "problemów" - mówi Elżbieta Fornalczyk, przewodnicząca WZZ "Sierpień 80" w Tesco Polska. I zastrzega, że podany przez firmę termin spotkania jest zbyt odległy.

W przypadku braku rozmów przed 11 maja, prawdopodobne będą protesty i spór zbiorowy także i w tej sieci handlowej.

PATRYK KOSELA
Rzecznik prasowy
Komisji Krajowej
WZZ "Sierpień 80"

tel. 502 404 559
http://www.wzz.org.pl
http://www.sieciowcy.org.pl/posty/akcje ... ne-pod-obi
admin
Administrator
 
Posty: 35
Rejestracja: 16 mar 2012, 15:42

Re: OBI Warszawa i Kraków - akcje protestacyjne

Postautor: 11111 » 17 mar 2015, 21:30

?
11111
 
Posty: 26
Rejestracja: 14 wrz 2014, 17:30

Re: OBI Warszawa i Kraków - akcje protestacyjne

Postautor: 22222 » 07 kwie 2015, 17:50

Kiedy ???
22222
 
Posty: 12
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:17


Wróć do ObiKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created by StylerBB.net
cron