Kaufland "wspaniała firma"

Re: Kaufland "wspaniała firma"

Postautor: monika123 » 07 kwie 2012, 23:23

Tatiana pisze:Witam. Ostatnio były rozmowy z Szefami Kaufland w związku z bezpodstawnymi zwonieniami pracowników. To co się dowiedziałam to bardzo ciekawe :shock: ! Otóż "Szefowie" zapewniają, że każdy problem rozwiązują pozytywnie, że każdego pracownika starają się zrozumieć i podchodzą do tego bardzo poważnie :lol: . Ciekawe! Mam pewne wątpliwości co do uczciwości tych ludzi, ponieważ znam pewne fakty z autopsji :x . Zapewniali także, że dbają o każdego pracownika, aby pracowało się im jak najlepiej . Niewielu spotyka się z "Górą", ponieważ z reguły jest to załatwiane na markecie i koniec. Nie każdy ma siły, aby podjąć to "wyzwanie" ponieważ myślą, że to nic nie da, a ja Wam mówię, że da i warto powalczyć o swoje prawa!!!
Z wypowiedzi "Szefostwa" wywnioskowałam, że praca w markecie Kaufland to praca, o której każdy z nas może tylko pomarzyć :D .
Co o tym sądzicie :?:

Witam
Jeżeli chodzi o dbanie o to aby pracownikom pracowało się najlepiej to fikcja. Jeżeli chodzi o poruszanie "Góry" i walkę o swoje prawa też nic nie da. W kauflandzie problem zamiata się pod dywan, a niewygodne osoby usuwa się, znam to z autopsji.
monika123

Postautor: Tatiana » 10 kwie 2012, 10:17

Dzięki Marku za wyczerpującą wypowiedź ;). Ty jako osoba stojąca "z boku" mogłeś wiele zaobserwować nieprawidłowości, które miały i mają miejsce do tej pory.
Awatar użytkownika
Tatiana

Postautor: monika123 » 11 kwie 2012, 7:07

A co sądzicie o ankietach pracowniczych?
monika123

Postautor: Tatiana » 16 kwie 2012, 19:16

Co to za ankiety? Czemu one służą?
Awatar użytkownika
Tatiana

Postautor: gielazysp » 18 kwie 2012, 11:33

Tatiana pisze:Witam. Ostatnio były rozmowy z Szefami Kaufland w związku z bezpodstawnymi zwonieniami pracowników. To co się dowiedziałam to bardzo ciekawe :shock: ! Otóż "Szefowie" zapewniają, że każdy problem rozwiązują pozytywnie, że każdego pracownika starają się zrozumieć i podchodzą do tego bardzo poważnie :lol: . Ciekawe! Mam pewne wątpliwości co do uczciwości tych ludzi, ponieważ znam pewne fakty z autopsji :x . Zapewniali także, że dbają o każdego pracownika, aby pracowało się im jak najlepiej . Niewielu spotyka się z "Górą", ponieważ z reguły jest to załatwiane na markecie i koniec. Nie każdy ma siły, aby podjąć to "wyzwanie" ponieważ myślą, że to nic nie da, a ja Wam mówię, że da i warto powalczyć o swoje prawa!!!
Z wypowiedzi "Szefostwa" wywnioskowałam, że praca w markecie Kaufland to praca, o której każdy z nas może tylko pomarzyć :D .
Co o tym sądzicie :?:

Tatiano i ty i Monika G. wiemy jak to "szefowie" Kauflandu załatwiają i rozpatrują sprawy pracowników. CD w Rokszycach niewiele wyciągnęło z lekcji jaką dostali jakiś czas temu jedna jedyna osoba traktowana zgodnie z prawem to tak która zafundowała im tą lekcję reszta składu pracującego w Magazynie. Związki zawodowe "Solidarność" działające w Kaufland Polska też zapomniały że o pozostałych sklepach i o sercu tej firmy w Polsce o magazynach dystrybucji dochodzą mnie głosy że i w Gliwicach mają miejsce praktyki zastraszania i poniżania pracowników no i do nadludzkich wysiłków na kompletacji. 230 koli na godzinę to około 2100kg co w systemie 12godzin daj do przełożenia 22500 km to więcej niż górnik przeżuci w trzy zmiany. A dla "Solidarności" to nic niezwykłego ciekaw jestem kto wytrzyma takie dźwiganie przez 20 dni w miesiącu. Kaufland Polska to wytwórnia 20 letnich rencistów :) smutne ale prawdziwe. Pozdrawiam gorąco
gielazysp

Postautor: ojbyto » 18 kwie 2012, 21:13

Witam! Pracuje we firmie już ładnych klika lat i mogę powiedzieć nieco na temat zmian jakie zachodzą na przestrzeni lat tzn. w moich oczach (ocena zawsze pozostanie subiektywną) nie jest najlepiej. Jeśli chodzi o klienta no to jest to priorytet i to rozumiem gdyż często jestem traktowany w innych sieciach handlowych delikatnie mówiąc jak "zło konieczne" a często tylko w krytycznych sytuacjach zwracam się z prośbą o pomoc bo zdaje sobie sprawę, że pracownik ma milion spraw do zrobienia i często po prostu nie ma czasu żeby pomóc. ALE jeśli chodzi o stosunek firma - pracownik.....tu może pozostawię niedomówienie bo za zdania jakie bym tu napisał zostałbym zwolniony dyscyplinarnie za działania wpływające na niekorzyść wizerunkowi firmy. Wizyta "góry" w markecie wywołuje lawinę zachowań takich jak pisali moi poprzednicy. Jest to dla mnie strasznie przykre i niesamowicie żenujące, że dyrektor obejmujący market jest tak przerażony.... jak ma przyjechać "góra" bo nawet choćby wymalować na zielono przysłowiową "trawę" to jak "góra" ma zły humor to czepi się dosłownie wszystkiego bo nie da się doprowadzić marketu np. 8 letniego do stanu nowo otwartego skąd np. właśnie przyjechał. I tu kolejna przykra sprawa -dyrektora rozumiem- chce wypaść jak najlepiej ale słyszy się tekst typu; " słuchajcie pracownicy ma przyjechać za godzinę/dwie ten i ten czyli "fejsujem", sprzątamy, układamy, jeśłi nie byliście na przerwie to jak możecie to wstrzymajcie się do wizyty ... itp przyspieszamy obroty do 150%. Przyjeżdża góra i odziwo jest okej w oczach góry jakieś tam drobiazgi do poprawienia czyli pracownicy sami na siebie kręcimy bicz ( sam w tym kręceniu uczestniczę - niestety chleb trzeba jeść). Czyli ja wnioskuje że dyrektor xy przyjeżdża widzi, że jest super to znaczy trzeba jeszcze ciachnąć kilka stanowisk bo przecież dają rade.... bądź co bądź liczą się koszty a nie człowiek. A o zatrudnieniu dodatkowych osób nie ma mowy. Jak jakaś kobieta będzie w stanie błogosławionym i przejdzie na L4 to o zatrudnieniu na jej miejsce zastępcy można pomarzyć... Gdyby nie sytuacja rodzinna w jakiej się znajduje już dawno bym podziękował za współpracę tej firmie. A dodam, że przeżyłem już wielu dyrektorów marketów i obecnego mam naprawdę "życiowego", złego słowa nie mogę powiedzieć w pracy pracownicy sobie też pomagają ile tylko mogą ale moim skromnym zdaniem problem nie tkwi w marketach tylko w tzw "górze". która próbuje wycisnąć ile się da za wszelką cenę. Ja nie mam odwagi powiedzieć stop temu co się dzieje w sieciach ale mam nadzieję, że kiedyś znajdzie się osoba, która to ukróci...
ojbyto

Postautor: Tatiana » 19 kwie 2012, 16:07

Witaj "OJBYTO", masz absolutną rację co do tego, że to "góra" tworzy taką atmosferę, ale ludzie sami się tak dają manipulować. Tak jak piszesz, że musisz pracować jak wielu innych to robi bo musi w tej firmie pracować ponieważ wiadomo jaki jest dzisiaj rynek pracy. Sama przeżyłąm wielu dyrektorów i musze powiedzieć, że byli i tacy, z którymi szło przysłowiowe konie kraść, ale co za długo nie popracowali, a dlaczego? - bo byli właśnie zbyt życiowi!!! Jeżeli chodzi zaś o załogę to też się zgodzę, że jak wszyscy się rozumieją bez słów to jest OK, no ale jak to zwykle bywa i to z czasem się psuje ponieważ zaczyna się "wyścig szczurów" bo zadługo być dobrze nie może, jeden chce być lepszy od drugiego. Tak się zaczyna kablowanie, podkładanie "świni" bo zaczynają się zwolnienia, albo pracownicy zaczynają być niewygodni. Tym właśnie sposobem, że jak "Ty" mi pomożesz usunąć niewygodnego pracownika to dostaniesz awans bądź będziesz długo jeszcze pracować. Są ludzie i ludziska, niektórym to się podoba - to są tak zwani "karierowicze", a niektórzy się nie dają zmanipulować, lecz tych niestety jest mało bo sytuacja ich do tego zmusza! Mam nadzieję, że Ci którzy walczyli o swoje prawa i dalej pracują są godnie traktowani i mają osobistą satysfakcję, lecz co z Tymi co chcieliby, a nie mają odwagi? Nasuwa mi się odpwiedź: W GRUPIE SIŁA!!!
Awatar użytkownika
Tatiana

Postautor: Iskierka71 » 14 maja 2012, 23:54

Haha, wspaniały temat, szkoda tylko, że 6-7 lat temu, gdy ja pracowałam w Kasie Głównej w jednym z Chorzowskich marketów nie bylo takiej organizacji.
Myślę że tatiana bardzo dobrze pamięta osobę, która wiecznie "darła koty" z ówczesną kierowniczką Kasy Głównej, pania Magdą H.
Pozdrawiam serdecznie ;)
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Iskierka71

Postautor: Tatiana » 15 maja 2012, 11:09

No tak szkoda :cry: Tylko to jest tak: każdy narzeka, ale nikt nic nie robi z obawy o swoją posadę. Niestety ciążko jest zebrać ludzi i zorganizować coś takiego, każdy się boi. No ale coż, lepiej późno niż wcale ;) Teraz i tak już więcej ludzi wyraża swoją opinię o tym co się dzieje w marketach. Może dzięki takim forum jak to, a może po prostu chcą pracować i być godnie traktowani. Na tym świecie niestety już tak jest, są ludzie i ludziska! Mam nadzieję, że dzięki takim stronom jak ta będzie nieco lepiej ;)
Pozdrawiam Iskierkę71???
Awatar użytkownika
Tatiana

Postautor: Iskierka71 » 15 maja 2012, 11:31

No, mnie nie można zarzucić, że ja nic nie robiłam. Namawiałam Was wszystkie do tego, abyscie się postawiły pani kierownik, abyście nie wykonywały pracy, która należała do JEJ obowiązków itp.
Miałam rozmowę z dyrektorem, zostalam zdegradowana z Kasy głównej na Info przez "panią kierownik". W koncu sama odeszłam z pracy.
Pisałam nawet pismo do PIP.
Musisz mnie pamiętać - przyszłam z Piekar Śląskich - mam na imie Beata ;)

Pozdrawiam serdecznie
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Iskierka71

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kaufland