W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.

OBI - premia świąteczna

Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" podpisał porozumienie z siecią handlową OBI. Dokument zawiera szereg korzystnych dla pracowników gwarancji. Jedną z nich jest premia świąteczna., która dla pracowników o najniższych dochodach wyniesie 900 zł. Jest też zapewnienie pracodawcy o podwyżce płac w 2013 r. - To ogromny sukces naszego związku zawodowego - ocenia Patryk Kosela, rzecznik "Sierpnia 80".

Wraz z porozumieniem podpisano także regulaminy wynagradzania i premiowania. Najważniejszym jednak elementem jest premia świąteczna dla wszystkich pracowników sklepów sieci OBI w całym kraju. Pracownicy o najniższych dochodach dostaną aż 900 złotych. Pieniądze mają zostać wypłacone do 21 grudnia.

Ponadto w 2013 r. zmienione będą zasady premiowania pracowników, przez co sporo łatwiej będzie można otrzymać dodatkowe pieniądze. Poziom tych premii wynosi od 50 zł (dla pracowników wykonujących podstawowy target) do 200 zł.

- To olbrzymi sukces naszego związku zawodowego i bardzo dobra robota tych osób z "Sierpnia 80", które od miesięcy prowadziły rozmowy z zarządem spółki OBI - komentuje Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80". - Pracownicy OBI odczują zmianę na plus w wynagradzaniu ich pracy - podkreśla.

Jak informują związkowcy, uzyskali oni także zapewnienie pracodawcy o podwyżkach płac w 2013 r. W styczniu strony mają usiąść do prac nad nowym regulaminem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Podpisane 14 grudnia porozumienie pomiędzy WZZ "Sierpień 80" a siecią handlową OBI kończy trwający od kwietnia br. spór zbiorowy.

 

Pozdrawiam
--
PATRYK KOSELA
Rzecznik prasowy
Komisji Krajowej
WZZ "Sierpień 80"