W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.

Zarząd Biedronki nie chce rozmawiać ze związkowcami

Przedstawiciel Jeronimo Martins Polska S.A. uprawniony do podejmowania decyzji w imieniu zarządu nie pojawił się na wcześniej zaplanowanym spotkaniu z NSZZ "Solidarność" i Solidarnością`80. Związkowcy udali się więc z petycją do siedziby firmy, jednak nie zostali wpuszczeni do środka.

W dniu dzisiejszym podczas cyklicznego spotkania pomiędzy pracodawcą a związkami zawodowymi, mimo wcześniejszego postulatu  związków zawodowych NSZZ „Solidarność „ i „Sierpień 80„ nie doszło do spotkania z członkiem zarządu posiadającego umocowanie do podejmowania decyzji w imieniu Zarządu JMP S.A. Obecni na spotkaniu  przedstawiciele NSZZ Solidarność i Sierpień  80 z powodu nieobecności  uprawomocnionego członka zarządu i nie spełnienia wcześniej przedłożonych postulatów opuścili spotkanie i udali się do siedziby firmy w celu złożenia petycji z postulatami. Nie zostali jednak wpuszczeni do budynku. Pismo odebrano w wejściu do budynku przez pracownika kancelarii i potwierdzono odbiór  petycji w drzwiach wejściowych.
 
Związkowcy domagają się zwiększenia  zatrudnienia z uwagi na nadmierne przeciążenie pracą  fizyczną, oraz zwiększenia wynagrodzenia za pracę. Kolejnym postulatem jest przestrzeganie wewnętrznego regulaminu pracy i zasad bhp. Ponadto związkowcy domagają  się przestrzegania zasad szacunku oraz poszanowania godności i czasu pracownika, w tym  prawa do 15 minutowej przerwy pracowniczej. 
 

 

 - Bez sensu było uczestniczyć w kolejnym spotkaniu, gdzie tylko gadamy i gadamy, skoro nie przychodzi na nie żaden decyzyjny członek zarządu firmy. A to, że do budynku firmy nie wpuszczono przedstawicieli zwiazków zawodowych to już prawdziwa kpina. Mamy tego dosyć. - mówi Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Handlu NSZZ "Solidarność "- Oczekujemy odpowiedzi  na petycję w wyznaczonym terminie, to jest do dnia 09.10.2014 r. 
źródłó: TygodnikSolidarnosc