W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.

Regulamin i zasady

Regulamin korzystania z Forum sieciowcy.org.pl

1. Serwis sieciowcy.pl jest serwisem niekomercyjnym.

2. Forum wchodzące w skład serwisu służy do prowadzenia dyskusji tematycznych i wymiany poglądów, w obrębie udostępnionych kącików tematycznych.

3. Korzystanie z forum jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

4. Warunkiem korzystania z forum jest wcześniejsza rejestracja przez użytkownika z podaniem w formularzu adresu e-mail oraz nazwy konta. Zaleca się także podanie miasta i przedstawienie się z imienia i nazwiska.

  • Jedna osoba może mieć tylko jedno konto.

  • Podanie nieprawdziwych informacji w formularzu rejestracyjnym może przyczynić się do skasowania konta, w przypadku gdy użytkownik założy więcej niż jedno konto lub swoje konto udostępnia innym osobom, wszystkie jego konta mogą zostać zablokowane i/lub skasowane bez ostrzeżenia i odwołania.

5. Każdy z użytkowników jest zobowiązany do szanowania innych użytkowników tego forum.

6. Wiadomości umieszczane przez użytkowników w kącikach dotyczą tylko i wyłącznie tematów związanych z danym kącikiem tematycznym. Zalecane jest:

  • zapoznanie się z opisem tematów poruszanych w danym kąciku tematycznym przed wysłaniem swojej wiadomości (nie umieszczaj w kąciku wiadomości , które nie są związane tematycznie z jego treścią)

  • trzymanie się tematu, zarówno ogólnego dla określonego kącika tematycznego, jak i w stosunku do konkretnego wątku

  • nadawanie odpowiedniego tytułu nowym wiadomościom na forum, związanego z treścią wiadomości.

Nieprzestrzeganie ww. zasad może spowodować przeniesienie wiadomości do właściwego kącika, usunięcie lub modyfikację przez moderatora, a w niektórych przypadkach zablokowanie lub usunięcie konta bez ostrzeżenia.

7. Poszczególne wątki tematyczne mogą być wykorzystywane tylko zgodnie z obowiązującym prawem i ogólnie przyjętymi zasadami etyki oraz kultury osobistej.

8. Niedopuszczalne jest wykorzystywanie kącików do celów powszechnie uznanych za szkodliwe, niewłaściwe, nielegalne lub niemoralne, w tym:

a. przesyłania wiadomości zawierających wyrażenia, treści, załączniki lub odnośniki do stron, powszechnie uznane za obraźliwe, wulgarne, niezgodne z dobrymi obyczajami, mające niepożądane działanie lub negatywny wpływ na funkcjonalność forum lub całości systemu komputerowego po stronie użytkownika forum.

b. wyrażania i przekazywania na forum prywatnych niecenzuralnych opinii pod adresem innych osób,

c. rozpowszechniania prywatnej korespondencji w kącikach bez zezwolenia jej autora,

d. publikowania wiadomości pozbawionych treści merytorycznych, mających wyłącznie cel prowokacyjny, obraźliwy, obliczonych na wywołanie kłótni i wzajemnej wrogości wśród uczestników forum

e. Zabronione jest wykorzystywanie danych o użytkownikach forum (także wykorzystywanie funkcjonalności samego forum) do wysyłania jakichkolwiek treści noszących znamiona korespondencji niechcianej lub wymienionej w niniejszym regulaminie jako szkodliwa (niemoralna, obraźliwa itd), dotyczy to wszystkich części składowych wiadomości (np. również zawartość sygnatury/avatara itp.) użytkownika.

Naruszenie warunków zawartych w pkt. 8 może spowodować natychmiastowe usunięcie przesłanej wiadomości przez administratora lub moderatora danego kącika tematycznego. Dopuszcza się także skasowanie konta użytkownika, który był nadawcą tej wiadomości.

9. Administrator kącików może usunąć konto użytkownika bez ostrzeżenia, jeśli:

a.       na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy użytkownik nie korzystał z forum,

b.      nazwa konta użytkownika jest wyrażeniem powszechnie uznanym za obraźliwe lub niezgodne z dobrymi obyczajami,

c.       użytkownik będzie wykorzystywał kąciki do celów komercyjnych, a w szczególności do przesyłania reklam,

d.      użytkownik nie będzie przestrzegał zasad określonych w Regulaminie.

10.  Administrator kącików nie ponosi odpowiedzialności za:

a.                  treść przesyłanych do kącików wiadomości,

b.                 przerwy w funkcjonowaniu kącików,

c.                  utratę danych zawartych w kącikach.

11. Administrator kącików zastrzega sobie prawo do całkowitego zaprzestania udostępniania usługi bez podania przyczyn oraz do zmiany charakteru forum lub jego modyfikacji.

12. Administrator kącików zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym czasie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania w kąciku.

13. Użytkownik łamiący Regulamin powinien liczyć się z zablokowaniem dostępu do forum bądź usunięciem konta.

14. Wszelkie uwagi, komentarze oraz pytania, dotyczące działania kącików należy kierować na adres: administrator@sieciowcy.org.pl uprzednio zapoznawszy się z FAQ.

15. Korzystanie z forum nie jest przymusowe, tylko dobrowolne. Logując się do serwisu www.sieciowcy.org.pl każdy użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania tego regulaminu i wyraża zgodę na ustanowione w nim reguły.

16. Jeżeli nie odpowiada Ci styl i zasady panujące na forum, to poszukaj sobie innego miejsca w sieci, gdzie będziesz mógł wyrażać swoje opinie w sposób, który Ci pasuje.

17. Życzymy miłej zabawy.